Велинград СПА

Хотел Свети Спас 5* – Велинград
Вид на сместување 1 ноќ. 2 ноќ. 3-4 ноќ. 5-6 ноќ. 7-9 ноќ.
Двокреветна соба(2 в.+ 1 д.) 90 € 81 € 77 € 72 € 68 €
Апартман мансарден (2 в.+ 2 в./д.) 105 € 95 € 89 € 84 € 79 €
Апартман (2 в.+ 2 в./д.) 115 € 104 € 98 € 92 € 86 €
Студио ВИП (2 в.+ 2 в./д.) 115 € 104 € 98 € 92 € 86 €
Доплата за трет возрасен во апп. 8 € 8 € 8 € 8 € 8 €
Доплата за второ дете од 6 до 11.99 г. 5 € 5 € 5 € 5 € 5 €

Цените важат за период : 02.01. – 23.12.2016 г.

Цената е по соба, студио или апп,  за основните легла, и вклучува: ноќевање со појадок,  користење на базен со минерална вода 30-32ОС, џакузи со минерална вода 36-38ОС, детски базен со минерална вода 36-38ОС, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона, детска сала за игри, интернет, паркинг.

Дополнителни услови:

– Деца до 5.99 години – БЕСПЛАТНО

– Прво дете 6-11.99 години на дополнително легло – БЕСПЛАТНО

– Второ дете од 6-11.99 години во студио/апартамент доплаќа по табелата

– Возрасен на дополнително легло во студио/апартамент доплаќа по табелата

Хотел Свети Спас 5* – Велинград
Доплата Полупансион Полн пансион
Возрасен 12 € 21 €
Второ дете од 6-11.99 години 6 € 11 €
Гранд Хотел 5* – Велинград
Тип на соба Двокреветна стандард Двокреветна

делукс

Двокреветна

Гранд делукс

Јуниор Апартман Делукс Апартман VIP

Апартман

цена 92 € 102 € 112 € 140 € 160 € 180 €
Специјални цени валидни за термин : 03.01-30.06.2015
2 или 3 ноќевања 80 € 90 € 100 € 120 € 135 € 155 €
4 или 5 ноќевања 75 € 83 € 90 € 115 € 130 € 145 €
6 или повеќе ноќевања 70 € 77 € 85 € 105 € 120 € 135 €

Цените се валидни за термин : 03.01-23.12.2015

Дополнителни услови :

– Дете од 0-5.99 год. на доп.легло во соба – БЕСПЛАТНО

– Дете од 6-11.99 год. на доп. легло во соба – 70% попуст

– Дете од 0-11.99 год. на доп. легло во апп – БЕСПЛАТНО

– Возрасен на доп. легло – 20 € на ден

Цените се во евра за ноќевање во соодветниот вид на соба и вклучува :

√ Ноќевања со појадок за 2 лица

√ Користење на СПА Центар : внатрешен базен со минерална вода (29 °С), детски базен, минерално џакузи, финска и био сауна, арома парна бања, вулканска соба (caldarium), ледена соба, топли камени лежалки, зона за релакс, фитнес

√ Паркинг, интернет, сеф

Во цената не е вклучено :

– Туристичка такса 1 € по лице на ден

– Патничко осигурување

СПА Клуб Бор 4* – Велинград
Вид на сместување 1 ноќ. 2 ноќ. 3-4 ноќ. 5-6 ноќ. 7-9 ноќ.
Двокреветна соба(2 в.) 75 € 67 € 64 € 60 € 56 €
Двокреветна соба мансардна (2 в. + 1 д.) 78 € 70 € 66 € 63 € 56 €
Студио (2 в.+ 1д.) 88 € 79 € 75 € 71 € 66 €
Апартман (2 в. + 2 в./д.) 95 € 86 € 81 € 76 € 71 €
Доплата за трет возрасен во апп. 6 € 6 € 6 € 6 € 6 €
Доплата за второ дете од 6 до 11.99 г. 3 € 3 € 3 € 3 € 3 €

Цените важат за период :  02.01. – 23.12.2016 г.

Во цената не е вклучена туристичка такса 1 евро по лице на ден.​

Цената е по соба, студио или апп,  за основните легла, и вклучува: ноќевање со појадок,  користење на внатрешен базен со минерална вода 30-31ОС, надворешен базен со минерална вода 24-26ОС, џакузи со минерална вода 36-38ОС, детски базен со минерална вода 36-38ОС, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона, интернет, паркинг.

Дополнителни услови:

– Деца до 5.99 години – БЕСПЛАТНО

– Прво дете 6-11.99 години на дополнително легло – БЕСПЛАТНО

– Второ дете од 6-11.99 години во студио/апартамент доплаќа по табелата

– Возрасен на дополнително легло во студио/апартамент доплаќа по табелата

СПА Клуб Бор 4* – Велинград
Доплата Полупансион Полн пансион
Возрасен 12 € 21 €
Второ дете од 6-11.99 години 6 € 11 €
Хотел Здравец 4* – Велинград
ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ 2 и 3 ноќевања 4, 5 и 6 ноќевања
Цена на човек, на вечер, на база НП (ноќевање, појадок) Цена на човек, на вечер, на база ПП (ноќевање, појадок и вечера) Цена на човек, на вечер, на база НП (ноќевање, појадок) Цена на човек, на вечер, на база ПП (ноќевање, појадок и вечера)
Двокреветна СТАНДАРД /Макс. 2 возр./ 31 € 34 € 29 € 31 €
Двокреветна ЛУКС/мин. 2 возр. макс 2+2/ 34 € 37 € 31 € 34 €
Двокреветна ВИП

/мин. 2 возр.

макс 3+1/

34 € 37 € 31 € 34 €

Цените се валидни за период : 04.01 – 22.12.2016

Цените се во евра по лице за ноќевање и вклучуваат :

  •  Појадок / Појадок и вечера
  • Користење на затворен и отворен базен (сезонски) со минерална вода, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, шезлонг, фитнес
  • Wi-Fi интернет, телевизор и клима во секоја соба
  • Детски кат и паркинг

Доплата:

  • Деца од  0-5.99 год. со 2 возрасни бесплатно (максимум 2 деца)
  • Деца од 6-11,99 год. на доп.легло со 2 возрасни, 12 € за НП и 15 € за ПП
  • Деца над 12 год. или возрасен на доп.легло 23€ за НП или 26€ за ПП
  • Трет возрасен на редовно легло:  целосна сума

Во цената не е вклучена туристичка такса 1€ на ден и патничко осигурување.

Comments are closed