Никити

ХОТЕЛ „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE”- НИКИТИ
Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.

Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE“ – Никити
Период ПП По лице во 1/3 По лице во 1/3+1 стандард По лице во 1/4 дуплекс
28.05-04.06.17 7 169 189 /
04.06-11.06.17 7 199 219 /
11.06-18.06.17 7 239 259 /
18.06-25.06.17 7 259 279 /
25.06-02.07.17 7 279 299 /
02.07-09.07.17 7 309 329 /
09.07-16.07.17 7 339 359 /
16.07-23.07.17 7 379 399 /
23.07-30.07.17 7 379 399 /
30.0706.08.17 7 379 399 /
06.08-13.08.17 7 379 399 /
13.08-20.08.17 7 379 399 /
20.08-27.08.17 7 359 379 /
27.08-03.09.17 7 299 319 /
03.09-10.09.17 7 259 279 /
10.09-17.09.17 7 189 209 /
17.09-24.09.17 7 169 189 /
24.09-01.10.17 7 139 149 /

*ПП – Полупансион :

Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

НАПОМЕНИ:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
  • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
  • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата
  • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
  • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
  • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
   • возрасни: 35 €
   • деца од 2 до 12 години: 20 €
   • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Comments are closed