Паралија

  • Траење: 7 дена – економичен и интересен одмор
  • Локација: Паралија
  • Цена: Од 39 Еур/наем на студио

Вила Атина

ПАРАЛИЈА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица одалечена 20 метри од плажа. Секоја соба располага со опремена кујна, wc, плазма телевизор и клима. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани.
Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

кликнете на ценовникот за да го зголемите

Напомена:
* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден * Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор) – 35 по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40 по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40 по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35 по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35 по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35 по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35 по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 
Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€ 
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35 по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35 по лице Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –35 по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30 по лице
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Лица над 63год – попуст од 10еур на редовната цена
Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралија ( секоја Сабота )
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 04:00 h Скопје (Дрводекор)  04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)  06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола
Поаѓање од Грција:  15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Паралија

Comments are closed