Сандански СПА

Интерхотел 4* – Сандански
СМЕСТУВАЊЕ : ВИСОКА СЕЗОНА

01.04-31.05.2016;

01.09.2016-08.01.2017

НИСКА СЕЗОНА

01.02-31.03.2016;

01.06-31.08. 2016; 09.01-31.01.2017

Цените се во евра по соба за 1 ноќевање Петок-Сабота Недела-Четврток Петок-Сабота Недела-Четврток
Исхрана НП ПП НП ПП НП ПП НП ПП
Двокреветна СТАНДАРД соба (2 в.) 72 90 62 80 66 84 56 74
Еднокреветна СТАНДАРД соба (1 в.) 56 65 48 57 53 62 46 55
Двокреветна ЛУКС соба (2 в.) 82 102 69 88 80 97 66 85
Еднокреветна ЛУКС соба (1 в.) 64 72 54 62 61 69 50 59
СТАНДАРД студио 118 135 100 116 102 120 92 110
Апартман ЛУКС 134 151 112 131 118 136 104 123
Апартман ФЕМИЛИ 180 197 154 172 164 181 144 161
Дополнително легло за дете (12-15.99 г.) 23 32 23 32 23 32 23 32
Редовно легло за дете до 11.99 год. 23 30 20 27 23 30 20 27
Дополнително легло за дете (04-11.99 год.) 10 17 10 17 10 17 10 17
Дете до 3.99 год. БЕСПЛАТНО

Цени за 7+ ноќевања / Цените се во евра по СОБА за 1 ноќевање – ПОЛУПАНСИОН

Интерхотел 4* – Сандански
СМЕСТУВАЊЕ : ВИСОКА СЕЗОНА

01.04-31.05.2016;

01.09.2016-08.01.2017

НИСКА СЕЗОНА

01.02-31.03.2016;

01.06-31.08. 2016; 09.01-31.01.2017

Двокреветна СТАНДАРД соба (2 в.) 76 72
Еднокреветна СТАНДАРД соба (1 в.) 54 52
Двокреветна ЛУКС соба (2 в.) 84 82
Еднокреветна ЛУКС соба (1 в.) 60 58
СТАНДАРД студио 112 104
Апартман ЛУКС 124 116
Апартман ФЕМИЛИ 164 152
Дополнително легло за дете (12-15.99 г.) 32 32
Редовно легло за дете до 11.99 год. 28 28
Дополнително легло за дете (04-11.99) 18 18
Дете до 3.99 год. БЕСПЛАТНО

 

Интерхотел 4* – Сандански
Сместување Минимум Максимум
Двокреветна соба 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Студио СТАНДАРД 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Апартман ЛУКС 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Апартман ФЕМИЛИ 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.9 9г.

Во цената Е вклучено:

• Ноќевање со појадок (шведска маса) или полупансион (појадок и вечера) • Затворен базен со минерална вода 33˚С полуолимписки димензии • Отворен базен со минерална вода 33˚С • Отворен термален базен со минерална вода 38˚С • Џакузи на отворено со минерална вода • Лежалки  и крпа на базените • Сауна • Парна бања • Фитнес • Безжичен интернет • Паркинг • Сеф на рецепција • Детско катче • Туристичка такса

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици
Цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд
Доколку гостинот сака да го продолжи или скрати престојот должен е да го извести  агентот.

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите  по                        14:00 ч.

Напуштање на собите  до                         12:00 ч.

ХОТЕЛОТ РАСПОЛАГА СО : 180 стандард соби (1-4 спрат); 82 лукс соби (5-7 спрат); 10 конект соби;

6 студиа (4 без врата измеѓу спалната и дневна, 2 со врата); 16лукс апартмани

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

1. За  валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето

без пенали.

3. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

4. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

5. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година,Божик, Велигден……..)

до 30 дена пред пристигање е без пенали.

6. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година,Божик, Велигден……..)  помалку од  30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање , агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

7. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

ЦЕНИТЕ И УСЛОВИТЕ ВАЖАТ ДО 31.01.2017

Св.Никола 3* – Сандански
20 €
Ноќевање со појадок

*Цените се по особа за ноќевања со појадок. 

Деца до 3.99 год. – БЕСПЛАТНО.

Деца од 4 до 11.99 год. – 50 % од цената.

Доплата за еднокреветна соба – 12 ЕУР.

Во цената е вклучено:

–  ноќевања со појадок-шведска маса

–  користење на базен со минерална вода и џакузи, римска бања, фитнес, паркинг, wi-fi.

Во цената не е вклучено:

–  патничко осигурување

–  туристичка такса – 1 ЕУР  дневно по лице

СПА Хотекот Св.Никола се наоѓа во центарот на градот Сандански. Располага со: фитнес, базен, солариум, сауна, парна бања, римска бања, турска бања, центар за убавина и можност за масажи, водени терапии, грижа за телото, физиотерапија.

Парк Хотел Пирин 5* – Сандански
ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА Петок-сабота Недела-четврток
Двокреветна соба (2+1) 50 € 40 €
Еднокреветна соба 70 € 65 €
Апартман лукс наем /макс. 3 лица/ 158 € 158 €
ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ
Дете до 3.99 год – БЕСПЛАТНО на база НП
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во соба- 14 € на ден
Дете од 4-11.99 год на редовно легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло во соба или апп- 20% попуст

Цените се валидни за период : 04.01-30.11.2016 (не се валидни за празници)

Цената е по лице (сместување во соба) и за наем  (сместување во апп) и вклучува :

√ Ноќевање со појадок и вечера

√ Користење на фитнес, затворен базен со хидромасажни џетови, детски базен, џакузи

√ Користење на сауна парк (финска сауна, биосауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона

√ Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат

√ Интернет, паркинг, бесплатен транспорт (на барање)

Во цената не е вклучено :

– Туристичка такса 1 €

– Патничко осигурување

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 4*
Вид на сместување Недела – Четврток Петок – Сабота
Стандардна двокреветна соба 44 € 60 €
Стандардна еднокреветна соба 39 € 54 €
Луксузна двокреветна соба 50 € 68 €
Луксузна еднокреветна соба 45 € 62 €
Студио 72 € 100 €
Луксузен апартман (2 спални) 96 € 135 €
Возрасен на дополнително легло – 13 € | Дете од 02-05.99 год – 6 € | Дете до 1.99 год – бесплатно

Напомена : Цените важат до 20.12.2016 (не важат за празници)

АПАРТ ХОТЕЛ МЕДИТЕ 3*
Вид на сместување Недела – Четврток Петок – Сабота
Двокреветна соба 30 € 40 €
Еднокреветна соба 19 € 27 €
Едноспален апартман со кујна 40 € 52 €
Двоспален апартман со кујна 90 € 120 €
Возрасен на дополнително легло – 13 € | Дете од 02-05.99 год – 6 € | Дете до 1.99 год – бесплатно

Цените се во евра по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

√ Сместување во соодветната соба на база ноќевање со појадок

√ Користење на СПА Центар (внатрешен и надворешен базен со минерална вода, фитнес, сауна парк)

√ Паркинг

Во цената не е вклучено :

– Туристичка такса 1 € по лице на ден

– Патничко осигурување

Comments are closed