Сандански СПА

Во цената Е вклучено:

• Ноќевање со појадок (шведска маса) или полупансион (појадок и вечера) • Затворен базен со минерална вода 33˚С полуолимписки димензии • Отворен базен со минерална вода 33˚С • Отворен термален базен со минерална вода 38˚С • Џакузи на отворено со минерална вода • Лежалки  и крпа на базените • Сауна • Парна бања • Фитнес • Безжичен интернет • Паркинг • Сеф на рецепција • Детско катче • Туристичка такса

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици
Цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд
Доколку гостинот сака да го продолжи или скрати престојот должен е да го извести  агентот.

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите  по                        14:00 ч.

Напуштање на собите  до                         12:00 ч.

ХОТЕЛОТ РАСПОЛАГА СО : 180 стандард соби (1-4 спрат); 82 лукс соби (5-7 спрат); 10 конект соби;

6 студиа (4 без врата измеѓу спалната и дневна, 2 со врата); 16лукс апартмани

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

1. За  валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето

без пенали.

3. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

4. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

5. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година,Божик, Велигден……..)

до 30 дена пред пристигање е без пенали.

6. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година,Божик, Велигден……..)  помалку од  30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање , агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

7. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

ЦЕНИТЕ И УСЛОВИТЕ ВАЖАТ ДО 31.01.2017

Деца до 3.99 год. – БЕСПЛАТНО.

Деца од 4 до 11.99 год. – 50 % од цената.

Во цената е вклучено:

–  ноќевања со појадок-шведска маса

–  користење на базен со минерална вода и џакузи, римска бања, фитнес, паркинг, wi-fi.

Во цената не е вклучено:

–  патничко осигурување

–  туристичка такса – 1 ЕУР  дневно по лице

СПА Хотекот Св.Никола се наоѓа во центарот на градот Сандански. Располага со: фитнес, базен, солариум, сауна, парна бања, римска бања, турска бања, центар за убавина и можност за масажи, водени терапии, грижа за телото, физиотерапија.

Парк Хотел Пирин 5* – Сандански

Цената е по лице (сместување во соба) и за наем  (сместување во апп) и вклучува :

√ Ноќевање со појадок и вечера

√ Користење на фитнес, затворен базен со хидромасажни џетови, детски базен, џакузи

√ Користење на сауна парк (финска сауна, биосауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона

√ Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат

√ Интернет, паркинг, бесплатен транспорт (на барање)

Во цената не е вклучено :

– Туристичка такса 1 €

– Патничко осигурување

 

АПАРТ ХОТЕЛ МЕДИТЕ 3*
Цените се во евра по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

√ Сместување во соодветната соба на база ноќевање со појадок

√ Користење на СПА Центар (внатрешен и надворешен базен со минерална вода, фитнес, сауна парк)

√ Паркинг

Во цената не е вклучено :

– Туристичка такса 1 € по лице на ден

– Патничко осигурување

Comments are closed