Сарти

Бунгалови “Sarti Beach”Сарти

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница.
Бунгаловите “Sarti Beach” се  сместени во првиот ред на плажата кон крајот на Сарти. Објектот има базен и кафе-бар. Сместувањето е во бунгалови, на приземје. Собите се со комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса.
Приземје
Капацитет: 12 соби од 18 во целиот објект
Оддалечност од море: прва линија на море
Структура:
Трокреветни студија на приземје, три единечни кревети каде е сместена и комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, тв, интернет, клима.
Четворокреветни студија со четири единечни кревети каде е сместена и комплетно опремена кујна, тоалет,  тераса, тв, интернет, клима.

За целосна уплата до 18.03.2017 10% ПОПУСТ!

Comments are closed